Technik informatyk

Jeśli interesuje Cię:

Jak zbudowany jest komputer?
Jak tworzyć grafikę komputerową?
Jak powstają strony internetowe?
Jak pisać programy komputerowe?

 Technik informatyk to kierunek dla Ciebie!

Kierunek – technik informatyk nie tylko przygotowuje do egzaminów zawodowych. Innowacją w naszej szkole jest fakt, że będąc Lokalną Akademią CISCO nasi uczniowie, po zaliczeniu egzaminów otrzymują certyfikaty: CISCO IT Essentials oraz CISCO CCNA Exploration. Certyfikaty te uznawane są na całym świecie.

Technik informatyk – jest to zawód kształcący umiejętności potrzebne przyszłym informatykom do wykonania swojej pracy. Absolwenci będą przygotowani do pracy przy zastosowaniu technik komputerowych w różnych sektorach gospodarki, bankowości, administracji państwowej i samorządowej, z nastawieniem na potrzeby w Unii Europejskiej. Mogą również samodzielnie prowadzić działalność gospodarcza w zakresie usług informatycznych i systemów komputerowych. Absolwenci mogą dalej się kształcić, stacjonarnie lub zaocznie, w ramach studiów na kierunku informatyka.

Posiadamy 3 w pełni wyposażone pracownie komputerowe oraz pracownię specjalistyczną do sieci Cisco.

Uczniowie posiadają do dyspozycji sprzęt do montażu i demontażu stacji roboczych. Do nauki przedmiotów zawodowych wykorzystujemy specjalistyczne programy: Digital Works, Multimedia Logic, Packet Tracer i inne

Ponadto prowadzony jest Szkolny Serwis Komputerowy, świadczący bezpłatne usługi naprawy sprzętu dla nauczycieli i uczniów w naszej szkole.
Nauka w naszej szkole to nie tylko praca. Staramy się również łączyć naukę z zabawą. W trakcie roku szkolnego organizujemy wyjazdy na targi tematyczne do Poznania, Warszawy, Katowic. Podczas wyjazdów zwiedzamy firmy posiadające rozbudowane sieci informatyczne oraz zajmujące się sprzętem IT.

W trakcie nauki na kierunku technik informatyk będziesz uczestniczył w następujących zajęciach teoretycznych i praktycznych:

Kwalifikacja E12- montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych

Kwalifikacja E13- projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie nimi

Kwalifikacja E14- tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami

Podstawy zawodowego języka angielskiego.

Zajęcia specjalizacyjne – pogłębienie wiedzy z wybranej dziedziny informatyki.

Galeria do artykułu: